Trabzon Kanser Cerrahisi


Endokrin Cerrahi(Tiroid ve Nodüler Guatr Cerrahisi)

Tiroid Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tiroid ameliyatı tiroid bezindeki nodül boyutunun 4cm üzerinde olması veya tiroid bezindeki nodüllerden alınan biyopsinin şüpheli olması durumunda yapılmaktadır. Aynı zamanda guatrın etrafında bulunan dokulara baskı yapması söz konusu olduğunda da tercih edilmektedir. Yine büyük bir nodülü olan veya nodülün oluşması evresinde bulunan durumlarda kanser ve kanser bulunma şüphesi olan hastalarda ve yine dalan guatr olarak bilinen yani tiroid bezinin göğüs kafesinin içine düşmesi durumlarında da ameliyata başvurulmaktadır.

Graves hastalığı olarak bilinen yani tiroid bezinin çok çalışması ve buna bağlı olarak büyüme göstermesi durumlarında da yapılmaktadır. Eğer kişi guatr hastası ve içerisinde nodül yoksa veyagraves hastası olup nodül bulunmuyor ise bu durumlarda hekimler cerrahi olarak müdahale etmeyi uygun görmezler.

**Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Trabzon tiroid cerrahi

Trabzon tiroid cerrahi doktoru

Trabzon kanser cerrahisi